Bezprievanové klimatizácie Samsung Windfree

Mnoho z vás už určite uvažovalo nad klimatizáciou, mnoho z vás sa určite stretlo s názorom, že klimatizácia škodí, že prúdenie studeného vzduchu škodí, prúdenie teplého vzduchu vysušuje vzduch, je to hlučné, nevhodné do spálne či detskej. Mnoho z vás má zlú skúsenosť s klimatizáciou v práci či z dovolenky.

Všetky tieto mýty a reči vyvracia práce klimatizácia Samsung s technológiou Windfree tzv. bezprievanové tiché chladenie či kúrenie.

Vďaka tejto technológií vám klimatizácia dokáže zabezpečiť dokonalý komfort bez nepríjemných pocitov spomenutých vyššie.

Ako takáto klimatizácia funguje?

Klimatizácia v normálnom režime funguje ako každá iná komerčná klimatizácia, no po spustení režimu windfree sa mení na dokonalú komfortnú zbraň s letnými horúčavami ale aj so zimnými dňami či už priamo v zime alebo aj v medziobdobiach.

V režime windfree klimatizácia vychladí alebo vykúri miestnosť na hodnotu blízku nastavenej teplote, kedy postupne sa s bližiacou reálnou hodnotou v miestnosti k nastavenej hodnote uberá otáčky ventilátora ako skoro každá klimatizácia, no dosiahnutí určitej hodnoty klimatizácia zatvorí vertikálnu lamelu a ďalej funguje v režime windfree, kedy z nej akoby sála chlad alebo teplo vďaka vyše 23 000 drobným dierkam priamo v prednom panely jednotky.

V tomto režime je jednotka prakticky skoro necítiteľná ani nepočuteľná, a dokonca má jednotka veľmi nízku spotrebu elektrickej energie.

Jednotky Samsung windfree prinášajú aj ďalšie komfortné funkcie ako možnosť ovládania cez aplikáciu Smart things, ktorá je dostupná pre android aj pre apple telefóny a môže spolupracovať aj s mnoho ďalšími inteligentnými spotrebičmi. Taktiež spolupracuje s hlasovými asistentmi či už priamo s hlasovým asistentom Samsung BIXBI alebo asistentom Google či Amazon Alexa. Pomocou tejto aplikácie sa vám jednotka môže automaticky zapnúť keď sa blížite domov, či vypnúť pokiaľ ste sa z domu vzdialili a jednotku zabudli vypnúť, čím šetrí aj elektrickú energiu. Pokiaľ jednotka spárovaná s aplikáciou Smartthings a vašou domácou wifi sieťou, tak je na nej dostupný automaticky režim využívajúci tzv umelú inteligenciu, kedy jednotka sama vyhodnocuje kedy a ako silno má kúriť či chladiť podľa informácií nazhromaždených priamo vaším používaním.

Niektoré modely sú vybavené aj senzorom pohybu, čo umožňuje jednotkám smerovať vzduch buď priamo na užívateľa, alebo tak aby na nikoho nefúkalo. V prípade, že v miestnosti nezaznamená pohyb po určitú dobu tak začne postupne znižovať výkon až do úplného vypnutia jednotky, čim ešte viac šetrí elektrickú energiu.